Chorzy na szpiczaka mnogiego w Polsce oraz ich bliscy mają możliwość uczestniczenia w specjalnie dla nich przygotowanych spotkaniach edukacyjnych „NASZE ŻYCIE ZE SZPICZAKIEM MNOGIM”. Podczas spotkań pacjenci mają możliwość bezpośredniej rozmowy ze specjalistami z różnych dziedzin, m.in. z hematologiem, neurologiem, ortopedą, dietetykiem, prawnikiem, psychologiem oraz lekarzem specjalistą od leczenia bólu. W 2013 roku ruszył czwarty cykl spotkań, które regularnie odbywają się w Warszawie, Wrocławiu, Łodzi, Poznaniu i Gdańsku.

Celem organizowanych spotkań jest edukacja pacjentów z zakresu nowoczesnych metod diagnostyki oraz leczenia chorych na szpiczaka mnogiego. Podczas spotkania pacjenci zapoznają się również z najczęstszymi powikłaniami, m.in. polineuropatią, czyli zespołem uszkodzenia nerwów obwodowych, które występują w trakcie leczenia szpiczaka. Ponadto, omawiana jest bieżąca sytuacja pacjentów w danym regionie. Każdy z uczestników ma możliwość zadania pytań oraz indywidualnej rozmowy z ekspertami.

Od 2012 roku, Fundacja Carita - Żyć ze szpiczakiem razem z Ogólnokrajowym Stowarzyszeniem Pomocy Chorym na Przewlekłą Białaczkę Szpikową realizują cykl spotkań edukacyjnych pod hasłem WSPÓLNA DROGA.

Fundacja prowadzi także akcję edukacyjną dla seniorów pod nazwą DOLNOŚLĄSKIE SPOTKANIA DLA ZDROWIA cieszącą się dużym zainteresowaniem osób starszych.

W 2013 roku, Fundacja Carita - Żyć ze szpiczakiem rozpoczęła nowy cykl spotkań pod nazwą WARSZTATY INTEGRACYJNO - EDUKACYJNE, które odbywają się nad morzem i w górach, dla pacjentów zrzeszonych w Fundacji oraz współpracujących z nią wolontariuszy.

© Copyright 2011 Fundacja Carita - Żyć ze Szpiczakiem!